-

sannis

Komentarze użytkownika

@Lubimy tylko te piosenki, które już znamy (11 sierpnia 2018 10:24)

No tak, jedynie w sferze domysłów się poruszamy. Ale rozdźwięk w obozie jest znaczący. I to jest ciekawe. Ja tak sobie bzdurzyłem, że westerny były popularne i u nas, i w Czechosłowacji, i byłej Jugosławii, gdzie chyba kręcili Winnetou. Być może stąd to się bierze. Tylko u nas strzyknęli bluesa jako bardziej robotniczo pochodną muzykę. W końcu klasa ucięmiężona murzyni-niewolnicy. No ale tych czeskich szant to kompletnie nie kumam - spadek po CK...  

sannis
14 sierpnia 2018 01:07

@Lubimy tylko te piosenki, które już znamy (11 sierpnia 2018 10:24)

Wytłumaczcie mi szczunowi  muzycznemu, jak to się stało, że w Czechach, na Słowacji, w Słoweni i  Chorwacji popularne jest country w wersji anglo języcznej i naturalizowanej. Parę razy byłem w Czechach i Słowacji na takich masowych spływach przy spuszczaniu wody z zapór, i wiadomo wieczorem ognicho, gitara i oni to swoje country i jakiś taki szanty/folk. W radio to samo. W Chorwacji w tych kanajpakch wiecznie na żywo grają Casha, w radio naturalizowane country/folk. U nas jakby więcej bluesa było.    

sannis
13 sierpnia 2018 22:28

@Czy Szulkin wychował Smarzowskiego? (8 sierpnia 2018 09:22)

Oglądałem ostanio na YT, byc może nienajnowsze, wywiady z Józefem Skrzekiem. Twierdził w nich, że w tv go juz nie zobaczymy, w radio nie usłyszymy, bo on teraz wyłącznie po kościołach gra. Stwierdził, że tak musi być, bo w kościele na organach zaczynał i w kościele skończy. Nie wiem na ile w tym jest showmańskiej kurtuazji, ale później pięknie klarował o nierozłącznej więzi Śląska z Kościołem. SBB było dla mnie jak p***nięcie w bęben, obudziłem się tak, że Floydzi to zostaną kołysanką. "Odkryłem" tę muzykę dla wielu pewnie późno, bo z racji wieku byli na bieżąco. Ale dla mnie pod koniec lat 90tych, to było to, czego szukałem.     

sannis
10 sierpnia 2018 00:15

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Marksiści przejęli w XIX w pewną narrację, że to czynniki materialne determinują działania człowieka. Ubrali ten punkt widzenia w  rozmaite "izmy", filozofowanie, walkę klas, tysiące stron jednoczesnie spłycjąc ten punkt widzenia.  

sannis
9 lipca 2018 23:34

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Ten Sowa to jakiś neomarksista jest, który ubiera znane wątki w marksistowski bełkot. Z tego co widzę to koledzy-marksiści zarzucili mu, że kopiuje Myśli Nowoczesnego Polaka Dmowskiego. Ten się zaś odżegnuje, że opierał się na Engelsie. Komedia. Ale do marksistów warto zaglądać, bo czasem niechcący wymsknie im się trafna diagnozuja. Tylko zalecają szamańskie leczenie. I do tego tak "na odwyrtkę", że prawdziwi szamani wieją głęboko w las.    

sannis
9 lipca 2018 23:12

@O idiotach promujących książki (6 lipca 2018 07:17)

Ale komiks był francuski, kreskówka zdaje się też francusko-belgijska.

sannis
6 lipca 2018 11:52

@Czy będziemy głosować na PiS? (28 czerwca 2018 09:07)

Ale ma mocne kadry...

 

sannis
28 czerwca 2018 23:16

@O wielkiej idei Solidarności i panienkach w spodenkach (22 czerwca 2018 10:00)

Ale tam, spódniczki... Pytanie z czego albo jak oni żyli? Pieniądze niby były ale nic nie szło kupić. No bo albo w kolejce, albo w Pewexie, ewentualnie w komisie.  W dwóch ostatnich po niebotycznych marżach.Trzeba było "organizować" wiele rzeczy. Na działkach we Wro powszechnie chodowano króliki. Gospodarz kiedyś przytoczył scenę o niedojadaniu mięsa w PRLu. A oni wiecznie konspirowali i działali, to kto stał w tych kolejkach. Te żony właśnie? IPN wydał chyba 2 lata temu książkę działacza Solidarności, który szmuglował kasę z zachodu i w "środowisku" powstała niezła chryja.  

sannis
22 czerwca 2018 23:22

@Do czego zdolny jest człowiek. (21 czerwca 2018 13:34)

Przejście od dynama do odchudzania ma błysk. Podoba mi się. Od razu zacząłem kombinować jak u sąsiadów w fitnessklubie zamontować dynama w rowerach, aby ładować moje akumulatory litowe. Możesz wyjaśnić o co chodzi z tymi mieśniami szkieletowmi? Ja niestety z bilogii to umiem odróżnić jedynie żabę od motoroweru. Na podstawie własnych doświadczeń wnioskuję, że np. jazda na rowerze na długim dystansie (+50km) lub intensywnie na krótkim dawała gorsze efekty (późniejsze objadanie się) niż jazda średnio intensywna na rolkach czy łyżwach, gdzie ćwiczyłem jakieś wygibasy na granicy utrzymania równowagi. 

sannis
21 czerwca 2018 22:59

@#POLSEN czyli wyjątkowo trafny hasztag na twitterze (20 czerwca 2018 10:46)

A gdzie tam. Kto pamięta o np. Salvatore Schillaci... Legenda Gulita, Van Bastena, Rijkaarda też bardziej wynika z Milanu niż z Euro 88, a R. Koemana z Barcy. O jeg bracie Erwinie mało kto pamięta poza kibicami PSV.  

sannis
20 czerwca 2018 23:52

@#POLSEN czyli wyjątkowo trafny hasztag na twitterze (20 czerwca 2018 10:46)

A jeszcze jedno:

"Piotr Zielinski spala sie psychicznie przed meczami o stawke. Przydalby sie psycholog dla niego, tak jak swego czasu Malyszowi wejsc na kolejny poziom pomogl Prof Blecharz. Ponadto Piotr nie jest tzw deep-lying playmaker, to jest skrzydlowy."

On to samemu mówił w wywiadach, że nie radzi sobie z presją w reprezentacji i że nie odpowiada mu rola jak to celnie nazwałeś "deep-lying playmaker". A ktoś go konsekwetnie w niej obsadza. Ja myślałem, że trzeba dopasować taktykę, ustawienia do zasobów, bo zawodników mamy takich a nie innych. Tym czasem jest odwrotnie.

sannis
20 czerwca 2018 19:15

@#POLSEN czyli wyjątkowo trafny hasztag na twitterze (20 czerwca 2018 10:46)

"I jeszcze jedno. Krytyka lidera. W innych reprezentacjach liderów rozlicza się ostro (przez krytykę w mediach, zwłaszcza tych tradycyjnych, np. Messi po ostatnim meczu). U nas Roberta Lewandowskiego się tylko głaszcze. A ile razy był faulowany? Ile podjął prób dryblingu? Ile razy sam faulował? "

A mi go jest na prawdę szkoda, bo jest wyraźnie nastawiony na sukces. Sam odebrał piłkę na środku, przebiegł prawie pół boiska i wywalczył rzut wolny. Wyraźnie wściekły po meczu w przeciwieństwie do podkówki jak z piaskownicy u Nawałki. Sam meczu, mistrzostw nie wygra, choć tak naprawdę to ratował tyłek Nawałce w eliminacjach nie raz.

sannis
20 czerwca 2018 19:03

@#POLSEN czyli wyjątkowo trafny hasztag na twitterze (20 czerwca 2018 10:46)

"Nawalka wystawil Szvzesnego, bo wystawil Cionka. Obaj mowia na codzien po wlosku- chodzilo o komunikacje."

Rozwiązałeś moją zagwozdkę. Jak rano zobaczyłem przecieki odnośnie składu to potraktowałem, je jako tanią sensację. Jak podano oficjalenie skład, nie mogłem się nadziwić temu duetowi. Myślłem, że Cionek mówi po polsku, bo grał w ekstraklasie. Jest jeszcze coś zastanawiającego, czy Nawałka ustala skład, czy ferajna z Bońkiem na czele. Bo ten w każdym wywiadzie zaznacza, że on nie wywiera wpływu na drużynę. Bo były 2 test mecze i wystawił skład z ustaiweniem, które zagrało najgorsze 20 minut z Chile. No chyba ślepy nie jest. Taktyka była ustalona jakby był to półfinał z Niemcami.    

sannis
20 czerwca 2018 18:56

@Dlaczego nie należy krytykować ministranta (17 czerwca 2018 10:04)

"biskupem Ryszardem Williamsonem"  

Dokładnie wiemy dla jakiej sekty spolszczanie imion stanowi sznyt. Dokładnie wiemy jaka sekta jest bardziej papieska od Papieża. Po co podejmujemy wogóle dyskusję z sektą. Po co komentujecie na tych ewarystach i niemieckich rotmistrzach. Olać to i wyginie. Naturalnie zupełnie.    

sannis
17 czerwca 2018 23:32

@Słowianie i ziemie polskie we wczesnośredniowiecznym świecie, cz. I (7 czerwca 2018 22:14)

No i wchodzimy na grunt propagandy. Tekst jest trochę portfolio archeologicznej szkoły krakowskiej i lwowskiej, która jest ostatnio obowiązująca. Stąd zwracam uwagę na  Józefa Kostrzewskiego i jego autochtoniczną teorię. Co ciekawe w związku z budową autostrad i nowymi "odkrywkami", co raz częściej pojawiają się głosy, że teoria Kostrzewskiego miała coś na rzeczy. To jest nowy rzut 50latków w archeologii. Niestety badania są rozdrobnione, lokalne i pewnie nie zostaną wyciągnięte wnioski ogólne zebrane w jedną monumentalną cegłę.

sannis
7 czerwca 2018 23:45

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

Uważam, że tu na Szkole Nawigatorów, nie ma sesnsu podniecać się "kompetencjami" dowódców na najwyższym szczeblu. Manewrami oskrzydlającymi, geniuszumi strategicznymi, makietami z żołnierzykami.   To jest wszystko propaganda od Juliusza Cezara, przez Napoleona i jego generałów. Tutaj też dawno zdemaskowano rolę pułkowników z LWP desygnowanych na różne odcinki. Od rocka, przez konserwatyzm po historię gospodarczą. Temat jest z pewnością istotny, pogmatwany, mało o nim wiadomo, ale nie podniecjamy się płytkim porównaniem jakiegoś tam Jamuły. Bo nie w tym rzecz. Przyczyny klęski nie leżały w wykształceniu tego, czy tamtego generała tylko zupełnie gdzie indziej.

sannis
30 maja 2018 12:22

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

"Komentatorzy przywołali Francję i jej klęskę jako przykład marności wykształconych oficerów. Już pomijając skalę, to może jednak warto pamiętać o genialnym manewrze przez Ardeny autorstwa Ericha von Mansteina. Co osobliwe to Mansteina tam nie było bo sztab generalny OKW go nie "lubił". "

Nic nie rozumiesz. "Klęska" Francji była zaplanowana. Jestem pełen uznania jak Francuzi rozegrali II wojnę światową.

sannis
30 maja 2018 09:20

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

Babel w liście do Dymitrowa  Z Paryża pisał, że ma mocne poszlaki na to, że Hitler jest angielskim agentem. W relacjach z lat 37-38 polskich dyplomatów i ich rozmów z ustosunkowanymi personami w USA, przewija się temat , że wielka wojna wybuchnie i Polska musi opowiedzieć się po odpowiedniej stronie, zaś świat po wojnie będzie zupełnie inny niż dotychczas... W tym kontekście, Hitlerowi po prostu pozwalano eskalować konflikty, bowiem jak by Francja choćby pierdnęła, to żadnego zajęcia Nadrenii by nie było.  

sannis
29 maja 2018 10:17

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

"No ale jak większość naszej kadry wojskowej wywodziła sie z PPS"

To nie jest do końca prawda, podobnie jak z wyszkoleniem. Pisałem o tym wyżej, że kadra dowódcza zwłaszcza młodsi intensywnie byli szkoleni albo przez Francuzów albo we Francji. Klęska wrześniowa to są dziwy nad dziwami, również dla Niemców. Byli zszokowani, że tak łatwo poszło. Ja bym sprawę postawił inaczej: pułkownicy byli miernymi politykami a nie na odwrót.

sannis
29 maja 2018 10:06

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

Prof. Wieczorkiewicz dość dokładnie przedstawił postępowanie kadry dowódczej we wrześniu 1939. Wszystkim polecam, artykuły były dostępne w internecie. Natomiast takie porównywanie, jakie stosuje Januła na podstawie kompetencji jest wyjątkowo naiwne. Co dokładnie pokazuje klęska armii francuskiej. Tej najlepszej, najnowocześniejszej i tej zwycięskiej z 1918r. Nb. w latach XX-tych kadra dowódcza był dość intensywnie szkolona przez misję wojskową francuską w Polsce. Można rónież pokazać zachowanie słynnego Guderiana i jego "kompetencje" podczas kampani wrześniowej itd, itp. Śmigły wydaje się, że nie był taki głupi, na jakiego malowała go późniejsza propaganda. Wyciągane jest co raz więcej relacji z rozmów, czasem jakieś dokumenty poboczn ...

sannis
28 maja 2018 23:45

Strona 1 na 7.    Następna